Czarne baterie umywalkowe – Hit czy kicz?

Czarne baterie umywalkowe zyskują coraz więcej zwolenników. Tym samym coraz częściej pojawiają się one w nowoczesnych łazienkach. Jednym z najpopularniejszych trendów są natomiast baterie umywalkowe czarne matowe, które doskonale wpisują się zarówno w tradycyjny, jak i rustykalny styl. Sprawdziliśmy więc, czy bateria do umywalki w takim kolorze jest praktyczna i czy rzeczywiście warto zainwestować w takie rozwiązanie w swojej łazience.

Armatura łazienkowa – tradycja a nowoczesność

Tradycyjne baterie łazienkowe charakteryzowały się przede wszystkim jasnymi kolorami. Dziś sytuacja diametralnie się zmienia, a taki element armatury dostępnych jest w różnych kształtach i kolorach, dzięki czemu można go dopasować do każdego stylu i wystroju. Ostatni okres z pewnością należy do baterii w kolorze czarnym, nadającym wnętrzom wyjątkowego stylu i charakteru. W takim kolorze dostępne są baterie podtynkowe, baterie stojące czy nablatowe.

Powoli takie rozwiązania wypierają armaturę chromowaną, która do tej pory była wybierana przez inwestorów. Nic dziwnego, że dostępność czarnych baterii w ofertach znanych i renomowanych producentów sukcesywnie rośnie. Tego rodzaju rozwiązania doskonale sprawdzą się w łazienkach industrialnych o surowym stylu, jak i w klasycznie urządzonych pomieszczeniach, gdzie zapewnią oryginalny wygląd, przyciągający wzrok i uwagę.

chromowana armatura łazienkowa

Czarna bateria do umywalki

Elegancka czerń – zarówno matowa, jak i błyszcząca – to doskonałe rozwiązanie w tradycyjnych i nowoczesnych aranżacjach. Podłączenie baterii w ciemnym kolorze nada pomieszczeniu odrobinę wyrafinowania, stylu i charakteru. Wbrew pozorom, baterie łazienkowe to ważny element, którego montaż warto przemyśleć już na etapie projektu. Jeśli do stylistyki wnętrza wprowadzisz czarną baterię umywalkową, zamontowaną nad białą umywalką możesz mieć pewność, że takie rozwiązanie będzie przyciągało wzrok i budziło zainteresowanie, stając się centralnym elementem twojego pomieszczenia.

Jak już zostało wspomniane, dobrym wyborem w nadchodzącym sezonie będą również czarne baterie matowe. Ten stylowy trend dopiero pojawił się na rynku, a już zdobywa coraz więcej zwolenników, zwłaszcza wśród osób, ceniących sobie elegancję i wyrafinowany styl, przejawiające się w najdrobniejszych szczegółach.

Czarne baterie umywalkowe w praktyce

Czarne baterie łazienkowe to ponadczasowe i bardzo szykowne rozwiązanie. Nic dziwnego, że nieustannie zyskują one na popularności. Wiele osób zastanawia się jednak, czy wybrać baterie czarne, czy też postawić na tradycyjny chrom lub mosiądz. Czy takie rozwiązanie jest nie tylko piękne, ale również i praktyczne?

Jak się okazuje, czarne baterie umywalkowe są nie tylko estetyczne, ale również i funkcjonalne, jednak wyłącznie przy zachowaniu kilku elementarnych zasad. Przede wszystkim sprowadzają się one do regularnego czyszczenia, umożliwiającego higieniczne i komfortowe użytkowanie. Na bateriach zbiera się bowiem kamień, pochodzący ze strumienia wody. Jego regularne usuwanie gwarantuje estetyczny i elegancki wygląd, a także wysoki poziom funkcjonalności czarnej baterii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + trzynaście =