Tampony probiotyczne vs. tradycyjne – co wybrać?

Miesiączka, choć jest naturalnym zjawiskiem biologicznym, sprawia, że kobiety podczas jej trwania często czują się niekomfortowo. Obniżony nastrój, dolegliwości menstruacyjne takie jak wzdęcia, biegunki czy zaparcia, ból podbrzusza, a także ciągła troska o dobre zabezpieczenie się przed wyciekającą krwią miesięczną – to wszystko sprawia, że co miesiąc kobiety muszą mierzyć się z ogromem wyzwań, jakie niesie ze sobą menstruacja. Producenci środków higienicznych prześcigają się w produkcji coraz to nowszych środków higienicznych, które choć trochę pomogłyby w przetrwaniu tego trudnego czasu. Jednak ich ilość i różnorodność może przyprawić o zawrót głowy. Na co się więc zdecydować? Weźmy więc na tapet tampony i porównajmy tampony probiotyczne z klasycznymi.

Tampony klasyczne a probiotyczne – jaka jest różnica?

Tampony probiotyczne wyglądają jak tampony klasyczne, a główna różnica polega na tym, że zostały one nasączone probiotykami, których głównym zadaniem jest wsparcie naturalnej flory bakteryjnej pochwy w tym szczególnym, dla niej, czasie. Zawarty probiotyk w tamponie uwalnia się pod wpływem ciepła oraz wilgoci. Po wprowadzeniu tamponu do pochwy, przesiąka go płyn menstruacyjny, co nawilża bakterie, a te z kolei zaczynają kolonizować błonę śluzową pochwy. Czas ich uwalniania to około 90 minut, a sama kolonizacja bakterii probiotycznych zapobiega rozwojowi niekorzystnych bakterii i drożdży, które mogą powodować infekcję. 

Poza nasączeniem probiotykami, tampony probiotyczne w zasadzie nie różnią się od tamponów klasycznych. Ich budowa, chłonność i aplikacja jest taka sama.

Wybierz tampon, który wolisz

Tampony probiotyczne świetnie sprawdzają się w sytuacjach, gdy cierpisz na nawracające infekcje układu moczowo-płciowego, gdy przechodzisz menopauzę lub po prostu chcesz zadbać o prawidłową florę bakteryjną okolic intymną i właściwe pH. Jeśli nie borykasz się z żadnym z tych problemów – możesz pozostać przy klasycznych tamponach. Najlepszym sposobem jest wypróbowanie obydwu wariantów i samodzielne podjęcie decyzji, który tampon jest dla Ciebie bardziej odpowiedni. 

Dowiedz się więcej o tamponach probiotycznych

Jeśli wciąż nie zdecydowałaś, skorzystaj z naszego poradnika dotyczącego tamponów probiotycznych i dowiedz się, czym one dokładnie są i w jakich sytuacjach warto ich używać. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − jeden =