Czy skupy aut oferują sprawiedliwą cenę za pojazdy?

Sprzedaż pojazdu poprzez portale internetowe nie jest prostym zadaniem. Proces ten obejmuje m.in. takie działania, jak przygotowanie auta do prezentacji czy spotkania z zainteresowanymi osobami. Źródłem demotywacji potrafi być brak spodziewanych efektów w formie sprzedaży auta. Nic niezwykłego, iż jeszcze więcej osób decyduje się skorzystać z oferty skupów aut. W jaki sposób można spieniężyć auto w skupie? Jak wyszukać najwłaściwszy auto skup Bydgoszcz? Zapraszamy do lektury naszego przewodnika!

Jak skup samochodów może ułatwić proces sprzedaży

Planując sprzedaż samochodu do skupu, warto zastanowić się nad zaletami, wynikającymi z rozpoczęcia takiej dyspozycji. Zalet tych jest bowiem sporo. Skupy aut to przede wszystkim najkorzystniejsze wyjście dla właścicieli aut powypadkowych oraz uszkodzonych. Szukanie kupca na auta z tej kategorii nie należy do najprzyjemniejszych zadań. Dużo skupów aut wprowadziło do swojej oferty możliwość skorzystania darmowa wycena z lawety. Umożliwia ona transport uszkodzonych pojazdów a także umożliwia bezpieczne przewiezienie ich do auto skupu. Skupy likwidują także konieczność samodzielnego poszukiwania nabywcy. W dzisiejszej rzeczywistości bardzo trudno przebić się ze swoją propozycją na popularnych portalach. Skupy samochodów oferują bezpłatną wycenę a także profesjonalne wsparcie zespołu, natomiast sprzedaż auta trwa tu jedynie kilkadziesiąt minut. Decydując się na taką formę odsprzedaży, można liczyć również na wiele różnych zalet. Zatwierdzenie umowy wiąże się np. z wypłatą gotówki do ręki byłego już właściciela auta. Poprawia to bezpieczeństwo transakcji a także powoduje, iż właściciel auta nie musi czekać, aż pieniądze dotrą na jego konto. Z tych właśnie względów coraz więcej osób decyduje się rozpocząć współpracę ze skupem aut, rezygnując tym samym z samodzielnego poszukiwania kupca.

Krok po kroku: jak przygotować potrzebne dokumenty do skupu aut?

W skupach pojazdów używanych można sprzedać rozmaite pojazdy. Skupowane są tu zarówno starsze, wysłużone auta, jak również nowsze samochody w należytym stanie technicznym. Podejmując decyzję o odsprzedaży pojazdu do skup aut uszkodzonych Bydgoszcz należy dowiedzieć się, jakich dokumentów będzie on wymagał w trakcie transakcji. Z pewnością będzie to dokument rejestracyjny sprzedawanego pojazdu. Bez tego dokumentu, sprzedaż nie będzie mogła dojść do skutku. W skupie samochodów należy również przedstawić kartę pojazdu, jeśli dokument taki był przekazany. Ostatnim ważnym dokumentem jest dowód opłacenia składki OC. Nierzadko pada również pytanie, czy w skupie aut można sprzedać samochód, jaki nie posiada ubezpieczenia OC. Jak się okazuje, niejednokrotnie jest to realne. W trakcie wyrejestrowania pojazdu brak składki zostanie natomiast zgłoszony, a posiadacz auta weźmie odpowiedzialność materialną za zaistniałą okoliczność. Podczas odsprzedaży auta do skupu, niezbędne są też dokumenty jego dotychczasowego właściciela. To przede wszystkim dowód osobisty. Sytuacja komplikuje się, jak auto kupowane było na współwłasność. Wówczas obecni muszą być ludzie ci, którzy figurują w papierach. Taką obecność można natomiast zastąpić przez notarialną zgodę na sprzedaż samochodu.

Czy sprzedaż auta do skupu jest opłacalniejsza niż sprzedaż indywidualna?

Ile płacą skupy aut za używane pojazdy? To jedno z wielokrotnie stawianych pytań. Skupy aut nie dysponują jednak sztywnym cennikiem. Podstawą ofert są dokonywane tutaj wyceny. Wycena w skup aut powypadkowych Bydgoszcz jest nieodpłatna i nie stanowi zobowiązania do dalszej współpracy. Polega ona na wycenie stanu mechanicznego auta przez specjalistę. Bierze on również pod uwagę takie elementy, jak marka, model, rocznik, ilość przejechanych kilometrów, stan lakieru oraz tapicerki. Na cenę, zaproponowaną przez skup, wpływa więc dużo różnorodnych elementów. Co ważne, skup nie zapłaci pełnej wartości naszego auta na wtórnym rynku samochodowym. Za samochody w świetnym stanie mechanicznym można uzyskać więc ok. 80% ich rzeczywistej wartości rynkowej. Sprzedając pojazd w gorszym stanie, otrzymuje się w skupie ok. 60% jego ceny. Taka cena rekompensowana jest natomiast przez eliminację potrzeby samodzielnego wyszukiwania nabywcy. Znalezienie nabywcy na stary pojazd jest nie tylko czasochłonne i niezwykle trudne, ale często również i niemożliwe. W skupach pojazdów takie pojazdy kupowane są od ręki, wraz z szybką wypłatą gotówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 − trzy =