Balustrada ze stali nierdzewnej ażurowa – porady

Balustrada ze stali nierdzewnej to jeden z chętniej wybieranych produktów w budownictwie. Stalowa balustrada z nierdzewki jest bardzo opłacalna dla inwestorów, ponieważ jest jednorazowym wydatkiem. Do tego balustrada ze stali nierdzewnej świetnie się sprawdza jako wyposażenie balkonów i schodów zewnętrznych. Obecnie bardzo popularne są balustrady ze stali nierdzewnej ażurowe. Są one bardzo efektowne, ale funkcjonalnością nie ustępują na krok balustradom wykonanym ze stalowych słupków.

Stalowa balustrada nierdzewna tylko w dobrej jakości

Zanim wybierzemy stalową balustradę nierdzewną ażurową, upewnijmy się, że kupujemy produkt dobrej jakości. Stalowa balustrada nierdzewna jest solidna i wytrzymała. Niestety nie zawsze można to powiedzieć o balustradach ze zwykłego metalu. Nowoczesna technologia wprawdzie wspiera przetwórstwo metalurgiczne, ale nadal to balustrady ze stali nierdzewnej są najmocniejsze na rynku. Dlaczego tak się dzieje?

Stalowa balustrada nierdzewna ażurowa powstaje podczas obróbki mechanicznej stali. Przy okazji jej formowania stal nabiera właściwości wytrzymałościowych. Z tego względu uważa się, że na zewnątrz powinniśmy montować tylko balustrady ze stali nierdzewnej, ewentualnie także balustrady kute. Balustrada nierdzewiejąca jest trwała, nie niszczy się, jest odporna na wgniecenia. Poza tym nie pokrywa się rdzą, a to znacznie podnosi jej walory wytrzymałościowe i estetyczne. Dlatego jeżeli zastanawiasz się na wyborem balustrady ze stali, wybierz tę ze stali nierdzewiejącej. Dzięki temu wyborowi zapewnisz sobie solidny i jakościowy produkt.

Balustrada ze stali nierdzewnej ażurowa wycinana laserowo

Balustradę ze stali nierdzewnej możemy poddać obróbce mechanicznej. Podczas takiego zabiegu balustrada może przybrać kształt np. ornamentów albo wzorów geometrycznych. Bardzo popularne są balustrady stalowe z nierdzewki wycinane w ozdobne kwiaty. Ten typ stalowej balustrady przeważa zwłaszcza w stylu japandi. Żeby balustrada ze stali nierdzewnej była wytrzymała, musi być wykonana przez fachowca.

Nie możemy dopuścić do tego, żeby do obróbki stali używano nieodpowiednich narzędzi. Oczywiście nie będziemy mieli na to wpływu, dlatego najsensowniejszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest po prostu zlecenie projektu balustrady ażurowej fachowcom. Profesjonalna firma wykona nasz wymarzony projekt balustrady ze stali nierdzewnej za pomocą wycinarki laserowe. Jest ona nie tylko bezpieczna, ale i niezawodna.

Ażurowa stalowa balustrada z nierdzewki powinna mieć grubość około 8 mm. Można ją pomalować proszkowo na dowolny kolor albo tylko wygładzić za pomocą szlifierki.

Balustrada stalowa z nierdzewki schodowa

Balustrada stalowa z nierdzewki montowana przy schodach stalowych to jedno z nowocześniejszych rozwiązań architektonicznych. Bardzo często możemy ją spotkać w domach jednorodzinnych i mieszkaniach w stylu loftowym. Balustrady stalowe z nierdzewki coraz częściej montujemy także w biurowcach i galeriach handlowych. Nie mówiąc już o nowoczesnych apartamentowcach, w których balustrada stalowa ze szkłem jest widoczna zwłaszcza przy balkonach.

Balustrada stalowa z nierdzewki ażurowa jest wdzięcznym dopełnieniem stalowych schodów dywanowych. Nieregularne wypełnienie stalowej balustrady współgra z nowoczesnym wyglądem schodów ze stali. Jeżeli schody są pomalowane na czarno, dobrze jest je skontrastować czarną stalową balustrada ażurową. Zwłaszcza, jeżeli chcemy utrzymać widowiskowy charakter klatki schodowej.  Balustrada stalowa z nierdzewki schodowa w wersji ażurowej może być też montowana jako wypełnienie istniejącej już balustrady. Wtedy pomiędzy stalowymi słupkami możemy umieścić np. geometryczne wstawki ze stali. Dużo częściej inwestorzy wybierają jednak balustrady ze stali nierdzewnej jako samodzielną obudowę schodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − 2 =